Chciałbym podzielić się z wami moją autorską strategią scalpingową na pary GBPUSD oraz na EURUSD. Strategia ta opiera się na sygnale dynamiki ceny w początku zaczynającego się trendu. Sygnał pojawia się po długiej świecy wybijającej na wyjściu z akumulacji lub dystrybucji. Dla pary GBPUSD długość świecy wybijającej musi być większa bądź równa 5 pipsów wówczas sygnał jest skuteczny i mocny, zaś dla pary EURUSD długość świecy wybijającej musi być na poziomie 4 pipsy bądź dłuższym. SL zawsze poniżej ostatniego dołka akumulacji lub szczytu dystrybucji, ale z racji że jest to strategia skalpingowa TP należy przyjąć na poziomie SL czyli stosunek R:R 1:1.


W strategiach skalpingowych rzadko skalperzy osiągają wynik większy niż 1:1 lub 1:1.5 dlatego nie należy przetrzymywać pozycji zbyt długo po osiągnięciu targetu 

Strategia ta jest skuteczna dzięki obserwacji punktów zwrotnych ceny i jej zatrzymania a tj właśnie procesów akumulacji i dystrybucji teorii, która działa od 100 lat. Jej skuteczność to około 70-80% i na perspektywie M1 takich setupów dziennie pojawia się kilka i można śmiało z niej korzystać. Najlepsze godziny do tradingu tą strategią to 9:00 do 17:00 czasu polskiego w sesji Londyńskiej i początku sesji Amerykańskiej. Narzędziem pomocnym w używaniu strategii mogą okazać się linie trendu rysowane na H1 - często poziomy akumulacji i dystrybucji tworzą się w miejscach odbicia od linii trendu lub zetknięcia się z nią. 

W załączeniu poniżej  statment  tradingowy tą metodą z dwóch dni - nie trzeba wiele pozycji, żeby zarabiać - ja łapię setupy od 8 do 15 pipsów, czasem 20 lub 30 zależy jaki jest szeroki SL :

Statement_17-18_12_2018-2.png

Niektóre z rozgrywanych schematów w tych dniach  na parze GBPUSD: Niektore_rozgrywane_w_tym_dniu_schematy-3.png


Akumulacja : 

Dystrybucja:


Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .